Poważny kryzys formy przeżywa Milan który w siedmiu ostatnich meczach Serie A odnotował zaledwie jedno zwycięstwo. W ostatniej kolejce na wyjeździe uległ Torino 0-2. W następnej na San Siro podejmować będzie Bolognę która jest w lepszej formie. Mimo to bukmacherzy w roli faworyta stawiają zespół Rossoneri.

Typy Dnia – 6 maja (poniedziałek)

Serie A: Milan pod formą, niemniej w starciu z Bologną wyraźnym faworytem

Przed sobą mają jeszcze do rozegrania cztery spotkania, czyli do zgarnięcia jest dwanaście punktów. W tej chwili zajmują dopiero siódme miejsce w tabeli, czyli są poza europejskimi pucharami, bowiem ta lokata nie gwarantuje nawet kwalifikacji Ligi Europy.

Jednak w dalszym ciągu, mimo ostatnio nie najlepszych wyników mają szanse zakończyć sezon nawet w najlepszej czwórce co daje automatyczny awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, z pewnością to jest ich głównym celem. Nic ich tak nie zadowoli jak zakończyć sezon na miejscu w TOP 4. Przede wszystkim Milan musi się obudzić i w końcu wygrywać swoje mecze, zwłaszcza przed własną publicznością. Przede wszystkim musi odblokować się Krzysztof Piątek.

Nie ma co ukrywać, jeden z najlepszych napastników reprezentacji Polski także jest pod formą, ostatni raz ze zdobytej bramki w barwach Milanu cieszył się miesiąc temu gdzie na wyjeździe jego klub przegrał z Juventusem 1-2. Od tamtej chwili Piątek nie potrafi się przełamać, a w ostatnim meczu przeciwko Torino na boisku pojawił się dopiero w drugiej połowie na ostatnie 29. minut spotkania. Jak więc widać, niestety zaufanie do niego stracił także trener Gennaro Gattuso.

Mimo to mam nadzieję, że w poniedziałek zagra od pierwszej minuty, bo Milan go potrzebuje, nie po to zmieniał słabszy klub na lepszy by siedzieć na ławce. Piątek jest w stanie się odblokować, ale wszystko zależy od jego kolegów którzy powinni w ofensywie częściej korzystać z jego usług, a by tak się stało, muszą częściej mu podawać po to, by go uaktywnić.

Nie zapominajmy, że Piątek dotychczas w Serie A strzelił 21 bramek co mu daje czwarte miejsce w klasyfikacji strzelców. Jak więc widać, to w dalszym ciągu jeden z najlepszych napastników we włoskiej ekstraklasie, i stać go na strzelanie kolejnych bramek, ale potrzebuje wsparcia od kolegów z drużyny. Oczywiście w poniedziałek stawiałbym na zwycięstwo Milanu po dość dobrym kursie 1.65 w STS. Musi to spotkanie wygrać jeżeli myśli o Lidze Mistrzów.

Bologna jest w lepszej formie, ale w meczach wyjazdowych prezentuje się słabo, dotychczas wygrała zaledwie dwa mecze, sześciokrotnie remisowała i przegrała dziewięć spotkań. W czterech ostatnich meczach zanotowała aż trzy zwycięstwa, ale przed własną publicznością, z Chievo 3-0, Sampdorią 3-0 i Empoli 3-1, natomiast na wyjeździe bezbramkowo zremisowała z Fiorentiną, poza tym na terenie Atalanty przegrała 1-4. Jak więc widać, w meczach wyjazdowych już jej tak dobrze nie idzie co powinien wykorzystać Milan. Na boisku Bologny zremisował 0-0, na San Siro jest w stanie wygrać.