Stęskniliście się za Premier League? już w najbliższą sobotę kolejne mecze, tym razem dwudziestej drugiej kolejki. Ciekawie zapowiada się rywalizacja pomiędzy Crystal Palace a Arsenalem.

Typy Dnia – 11 stycznia (sobota)

Premier League: Crystal Palace vs Arsenal. Typ i Analiza

Piłkarze Mikela Artety z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej. Jednak w ich grze jeszcze troszkę jest do poprawienia. Mimo że w ostatnim meczu pucharu Anglii Kanonierzy pokonali Leeds 1-0, to z przebiegu spotkania nie do końca zadowolony był Mikel Arteta.

Nic więc dziwnego, że po pierwszej połowie spotkania był bardzo zły na swoich piłkarzy którzy w pierwszych trzydziestu minutach prezentowali się beznadziejnie. Przypomnijmy, Arsenal stworzył sobie zaledwie trzy sytuacje bramkowe i oddał tylko jeden strzał w światło bramki.

Na szczęście w drugiej połowie oglądaliśmy inny Arsenal który spisywał się zdecydowanie lepiej i częściej dochodził do głosu aż w końcu w 55. minucie zwycięskiego gola strzelił Nelson. Nie jest to jeszcze prawdziwe oblicze Arsenalu, ale po ostatnich meczach można powiedzieć, pojawiło się światełko tunelu.

Było to drugie zwycięstwo z rzędu, wcześniej w Premier League przed własną publicznością wygrał z Manchesterem United 2-0. W najbliższą sobotę także spodziewam się zwycięstwa drużyny Artety. W tabeli zajmuje dopiero dziesiąte miejsce, więc musi zdobywać kolejne cenne punkty jeżeli chce zakończyć sezon w strefie pucharowej.

Orły sklasyfikowane są na miejscu dziewiątym i mają dwadzieścia osiem punktów na koncie, czyli o jeden więcej od Arsenalu. W ostatnich meczach nie prezentowały się jednak najlepiej. Po dwóch remisach z rzędu w Premier League, z Southampton 1-1 i Norwich 1-1 pożegnały się z pucharem Anglii gdzie przed własną publicznością przegrały ostatnio z Derby 0-1.

Warto podkreślić, że na Selhurst Park oddały tylko dwa strzały w światło bramki. Był to kolejny słabiutki występ piłkarzy Crystal Palace co w sobotę powinien wykorzystać Arsenal. Po dwóch zwycięstwach z rzędu przystąpi do tego spotkania w lepszych nastrojach i bardzo prawdopodobne, że odniesie kolejne zwycięstwo, bowiem pod wodzą Mikela Artety spisuje się dość dobrze.

Typ: 2 (DNB)