Tradycyjnie w czwartek rozegrane zostaną mecze Ligi Europy, tym razem piątej kolejki. Pewni awansu do fazy pucharowej są podopieczni Ole Gunnara Solskjaera którzy w Kazachstanie mierzyć będą się z Astaną.

Typy Dnia – 28 listopada (czwartek)

Liga Europy: FC Astana vs Manchester United. Typ i Analiza

Na Old Trafford wygrali z tą drużyną tylko 1-0, a powinni strzelić zdecydowanie więcej bramek, bo sytuacji bramkowych stworzyli sobie masę, dokładnie dwadzieścia i aż 72% czasu utrzymywali się przy piłce.

Astana jest bardzo słabą drużyną, przysłowiowym chłopcem do bicia. Na Old Trafford nie była w stanie oddać żadnego strzału w światło bramki i stworzyła sobie zaledwie trzy sytuacje bramkowe. Bohaterem spotkania był Greenwood który w 73. minucie strzelił dla United zwycięskiego gola. Jak będzie na wyjeździe? także liczę na zwycięstwo Manchesteru.

Kazachowie nie mają żadnych argumentów aby sprawić w czwartek niespodziankę i zdobyć jakiekolwiek punkty o które łatwo nie będzie. Cztery mecze i cztery porażki, bilans bramkowy 1-14, jak widać Astana fatalnie prezentuje się w defensywie, a z przodu też nie ma kim straszyć. Przed własną publicznością wysoko przegrała z Alkmaar aż 0-5 pozostawiając po sobie bardzo złe wrażenie.

Na wyjeździe z tą drużyną przegrała aż 0-6. Pewne jest, że w czwartek Czerwone Diabły zagrają mocno rezerwowym składem, w składzie nie zabraknie młodych, utalentowanych piłkarzy którzy z pewnością będą chcieli wypaść jak najlepiej.

Manchester United jest w przeciętnej formie, ale ostatnio w Premier League na tle beniaminka Sheffield United zaprezentował się całkiem nieźle. Na dość ciężkim terenie gdzie przegrał Arsenal 0-1 Czerwone Diabły zremisowały 3-3, w ostatnich dwudziestu minutach urządziły sobie strzelaninę strzelając aż trzy gole.

Były naprawdę bardzo bliscy zwycięstwa, bo bramkę na 3-3 straciły w 90. minucie spotkania. Wcześniej pokonały Brighton 3-1. Nietrudno zauważyć, że Manchester coraz lepiej spisuje się w ofensywie, jest wystarczająco skuteczny by odnosić dobre wyniki, a młodzi piłkarze robią naprawdę kawał dobrej roboty przez co Solskjaer stawia na nich coraz częściej.

Typ: 2 (DNB)