Dla większości Polskich kibiców najważniejszą ligą świata jest liga polska, w tym sezonie pod nową nazwą PKO BP Ekstraklasa. W poprzednim mistrzowski tytuł zdobył Piast Gliwice, jak będzie w sezonie 2019/2020? oczywiście największym faworytem jest Legia Warszawa.

Typy Dnia – 21 lipca (niedziela)

Legia rozpoczyna walkę o mistrzostwo Polski, pierwszą przeszkodą Pogoń

Pierwsza kolejka rozpoczyna się w piątek, czyli już dziś, natomiast Legioniści pierwsze spotkanie rozegrają w niedzielę gdzie przed własną publicznością rywalizować o pierwsze punkty będą z Pogonią Szczecin. Czego można było się spodziewać, wyraźnym faworytem są podopieczni Aleksandara Vukovicia którzy przypomnijmy, poprzedni sezon zakończyli na drugim miejscu ze stratą czterech punktów do lidera Piasta co było wielką niespodzianką.

No ale to już historia, tak samo jak dwumecz z Europą FC z którym Legia mierzyła się w ramach pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy. Było ciężko, zwłaszcza przed tygodniem gdzie na wyjeździe niespodziewanie zremisowała 0-0, ale na szczęście awansowała dalej.

Po tych dwóch meczach z wicemistrzem Gibraltaru możemy nieco więcej powiedzieć na temat Legionistów, te spotkania pokazały, że na pewno nie są w najwyższej formie. Gdy przed tygodniem wszyscy kibice liczyli nie przekonujące zwycięstwo, niestety się przeliczyli. Po meczu podopieczni Aleksandara Vukovicia narzekali na stan murawy który nie prezentował się najlepiej.

Mecz był dość wyrównany, a co najgorsze, łącznie obie drużyny stworzyły sobie dziewiętnaście sytuacji bramkowych. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby większa ilość była po stronie wicemistrzów Polski, a co ciekawe, o trzy okazje więcej stworzyła sobie Europa, dokładnie jedenaście podejść. Mimo to jak wiadomo mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Na szczęście w meczu rewanżowym w Warszawie Legia udowodniła, że remis w Gibraltarze to był przypadek. Przed własną publicznością wygrała pewnie 3-0, choć trzeba dodać, kolorowo nie było co także podkreślał trener. Pierwsze dwadzieścia minut było dobre w wykonaniu jego piłkarzy, już w siódmej minucie wynik spotkania otwarł Carlitos Lopez, a drugiego gola dołożył w 60. minucie co powinno napawać optymizmem przed meczem z Pogonią, w końcu Hiszpan wreszcie zaczął strzelać bramki prawda? no właśnie. Legia wygrała z Europą pewnie, choć mogło być lepiej, ale Vuković uspokaja, forma będzie rosnąć.

Jeżeli chodzi o zakład na to niedzielne spotkanie, over 1,5 po kursie 1.30 w STS tu widzę, wyższą linię także można spróbować jak over 2,5 z kursem 1.85. Mimo wszystko mecz z Europą pokazał, że defensywa wicemistrzów Polski nie jest najmocniejszym punktem co może wykorzystać Pogoń która w meczach sparingowych strzelała bramki. Między innymi zremisowała z Olympiakosem 1-1, wygrała z Arką Gdynia 4-1 i ograła Vitesse 2-1. W najnowszym bezpośrednim meczu w Warszawie zremisowała z Legią 1-1, więc powinno być dobrze.

Typ: powyżej 1,5 gola