Jeżeli Norwegowie myślą o zakończeniu eliminacji na miejscu drugim które także premiowane jest bezpośrednim awansem do mistrzostw Europy 2020, to takie mecze jak najbliższy z Maltą powinni wygrywać obowiązkowo, zwłaszcza przed własną publicznością.

Typy Dnia – 5 września (czwartek)

Eliminacje Euro 2020: Norwegia vs Malta. Typ i Analiza

Norwegia strzeliła dotychczas w eliminacjach osiem bramek, w najbliższy czwartek stanie przed wielką szansą strzelenia kolejnych mam nadzieję kilku goli, ponieważ Malta do zbyt wymagających nie należy. Ta reprezentacja zajmuje przedostatnie miejsce w grupie F, dotychczas zgromadziła trzy punkty, na początku przed własną publicznością pokonała Wyspy Owcze 2-1.

Trudno tu mówić o niespodziance, bo jak widać obie drużyny w zasadzie do najlepszych w tej grupie nie należą. Warto jednak przypomnieć, że troszkę szczęścia w tym meczu piłkarze Malty mieli, ponieważ Wyspy w 64. minucie nie wykorzystali rzutu karnego, dokładnie jedenastkę zmarnował Olsen.

Mimo że od 62. minuty Maltańczycy grali w osłabieniu, ponieważ czerwony kartktę zobaczył Agius, to 77. minucie prowadząc 1-0 zdołali strzelić drugiego gola z rzutu karnego który wykorzystał Borg. To był ich najlepszy mecz na tych eliminacjach, no ale też przeciwnik jak widać aż taki straszny nie był.

Pozostałe mecze Malta przegrała, kolejno przed własną publicznością z Hiszpanią 0-2, na wyjeździe ze Szwecją 0-3, natomiast najbardziej dotkliwej porażki doświadczyła podczas starcia z Rumunią gdzie na swoim terenie przegrała 0-4. Jak więc widać, w czwartek Norwegowie nie powinni mieć problemów z wygraniem tego meczu, bo rywal radzi sobie bardzo słabo w defensywie jak i tak samo w ofensywie.

Norwegia przegrała dotychczas jedno spotkanie, ale za to z kim, na wyjeździe z Hiszpanią 1-2. Oczywiście w tym meczu miała dużo szczęścia, bowiem Hiszpanie przeprowadzili wiele bardzo groźnych akcji ofensywnych, a mimo to wygrali tylko 2-1. Następie to remis ze Szwecją 3-3, kolejny z Rumunią 2-2 i w najnowszym meczu Norwegia pokonała Wyspy Owcze 2-0, a bohaterem spotkania został Bjorn Johnsen który strzelił dwa gole.

Piłkarz w ostatnim czasie praktycznie nie grał, przechodząc z Alkmaaru do Rosenborgu w ostatnim meczu przeciwko Valerendze rozegrał tylko 23 minuty. Z drugiej strony w nowym klubie piłkarz jeszcze potrzebuje czasu by się odnaleźć, niemniej w najbliższym meczu z Maltą może się przydać. W każdym razie Norwegia ma więcej argumentów, lepszych piłkarzy, zdecydowanie większy potencjał co powinno owocować przekonującym zwycięstwem.

Typ: 1 (-2,5 Handicap)