Niedziela, godzina 18:00. Właśnie o tej porze odbędą się wszystkie mecze 30. kolejki PKO Ekstraklasy. Między innymi w Bełchatowie Raków Częstochowa podejmować będzie Zagłębie Lubin.

Typy Dnia – 14 czerwca (niedziela)

Raków Częstochowa vs Zagłębie Lubin. Typ i Analiza

Miedziowi zajmują dziewiątą lokatę w tabeli i tracą cztery punkty do ósmej Lechii Gdańsk. Tak więc nie mają już szans awansować do grupy mistrzowskiej, ponieważ jest to ostatni mecz rundy zasadniczej.

Niedosyt z pewnością pozostał co nie znaczy, że do końca rozgrywek będą lekceważyć swoich przeciwników. Jestem przekonany, że gdyby piłkarze Zagłębia Lubin lepiej prezentowali się w defensywie, to dziś cieszyliby się z awansu do najlepszej ósemki PKO Ekstraklasy. Bo w piłkę nożną potrafią grać.

Przyjemnie oglądało się ich w akcji przeciwko Lechowi Poznań gdzie w Lubinie zremisowali 3-3. Zwłaszcza w pierwszej połowie prezentowali się bardzo solidnie, stwarzali sobie efektowne sytuacje bramkowe i do przerwy zasłużenie prowadzili 3-1. Natomiast w drugiej połowie przede wszystkim zabrakło im sił przez co stracili dwa gole, a mecz ostatecznie zakończył się remisem 3-3.

Mecz ten jednak pokazał, jak mocną drużyną w ofensywie jest Zagłębie Lubin które potrafi strzelać znakomite gole, bardzo dobrze atakować, ale czegoś niestety im brakuje. Nie powinien więc dziwić ich ostatni remis z Koroną Kielce 1-1.

Piłkarze z Częstochowy którzy sklasyfikowani są na jedenastym miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy także potrafią strzelać gole co udowodnili w niejednym meczu, ale podobnie jak Miedziowi niepewnie prezentują się w defensywie o czym kibice przekonali się w ostatnich meczach. Także w Krakowie gdzie Raków przegrał z Wisłą Kraków 2-3.

Wcześniej zremisował z ŁKS-em Łódź 1-1 i Śląskiem Wrocław 1-1. Jak więc widać, podobnie jak Zagłębie Lubin największym problemem piłkarzy Rakowa Częstochowa jest linia obrony przez co w niedzielę spodziewam się kilku bramek. Polecam więc over 2,5 po kursie 1.70 w STS, zwłaszcza że ostatni bezpośredni mecz Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa zakończył się remisem 2-2.

Typ: powyżej 2,5 gola