Trwają mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet, w najbliższy czwartek na stadionie Parc des Princes w Paryżu ciekawie zapowiada się rywalizacja pomiędzy reprezentacją Republiki Południowej Afryki a reprezentacją Chin. Obie po pierwszej kolejce są bez punktów, niemniej w tej konfrontacji wyraźnym faworytem do zwycięstwa są Chinki.

Typy Dnia – 13 czerwca (czwartek)

Kobiecy mundial w piłce nożnej: Republika Południowej Afryki vs Chiny

Mundial rozpoczęły od porażki z Niemkami 0-1, czyli z reprezentacją która na poprzednich mistrzostwach świata które przypomnijmy, cztery lata temu rozgrywane był w Kanadzie, tam zaszły do półfinału przegrywając z Amerykankami 0-2. Natomiast w meczu o trzecie miejsce Niemki po dogrywce przegrały z Angielkami 0-1 co nie zmienia faktu, że należą do najlepszych reprezentacji kobiet w piłce nożnej.

Jak więc widać, jakby nie patrzeć w pierwszej kolejce Chinki miały bardzo poważnego przeciwnika z którym przegrały trzeba powiedzieć dość zasłużenie, bowiem na Roazhon Park w Rennes stworzyły sobie zaledwie cztery sytuacje bramkowe i oddały tylko jeden strzał w światło bramki. W następnym meczu z Afrykankami uważam, że powinny mieć zdecydowanie więcej do powiedzenia.

Oczywiście tu bym stawiał na zwycięstwo Chinek po kursie 1.47 w STS. W pierwszej kolejce Afrykanki rozegrały bardzo słabe zawody przeciwko Hiszpankom przegrywając 1-3. W całym meczu zaledwie 28% czasu utrzymywały się przy piłce i stworzyły sobie tylko cztery sytuacje bramkowe, w tym oddały dwa celne strzały na bramkę rywala który z kolei miał aż 25 podejść do przeciwnika i oddał dwanaście celnych strzałów.

Spotkanie więc nie mogło zakończyć się innym wynikiem niż zwycięstwem Hiszpanek. Kobieca reprezentacja Republiki Południowej Afryki jest słaba o czym chociażby świadczą jej wcześniejsze mecze. Ostatnie zwycięstwo zanotowała w poprzednim roku, dokładnie 27 listopada gdzie w półfinale mistrzostw Afryki pokonała Mali 2-0.

Dla ciekawości Afrykanki w finale przegrały z Nigeryjkami dopiero po rzutach karnych. W tym roku jakiś cud musiałby się wydarzyć, aby zaszły tak daleko, chociażby do finału, w końcu to są mistrzstwa świata prawda? no właśnie. Ich największą bolączką jest defensywa co pokazał mecz z Hiszpankami, czy dwa wcześniejsze, towarzysko przegrały z Norweżkami aż 2-7 i reprezentacją Stanów Zjednoczownych 0-3. Jak wiadomo Chinki przegrały pierwszy mecz z Niemkami, niemniej do słabeuszy nie należą.

Na poprzednim mundialu zaszły do ćwierćfinału, jak się okazało, to był ich ostatni przystanek, bowiem przegrały ze Stanami Zjednoczonymi 0-1 które jak się później okazało w Kanadzie były najlepsze, bowiem w finale pokonały Japonię 5-2. Podsumowując, jak dla mnie Chinki są lepszymi piłkarkami, mają więcej jakości i mogą na tegorocznym mundialu jeszcze sporo namieszać, powinny w czwartek wygrać z Afrykankami.

Typ: 2

5/5 - (1 vote)
Poprzedni artykułChorwacja – Walia – 8 czerwca (sobota)
Następny artykułVPS – KuPS – 17 czerwca (poniedziałek)
Skuteczne i darmowe typy bukmacherskie dodawane przez znanych z forum bukmacherskie BetOnline Ekspertów. Wysoka skuteczność typów i analiz bukmacherskich. Typy z piłki nożnej, tenisa, siatkówki i sportów wirtualnych.