W najbliższą środę rozegrane zostaną ostatnie trzy rewanżowe spotkania czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Bardzo blisko awansu do fazy grupowej są mistrzowie Czech którzy tydzień w Rumunii pokonali CFR Cluj 1-0.

Typy Dnia – 28 sierpnia (środa)

Eliminacje LM: Slavia Praga vs CFR Cluj. Typ i Analiza

Przygodę z europejskimi pucharami rozpoczęli od rundy play-off, czyli nie musieli walczyć kolejno w pierwszej, drugiej i trzeciej rundzie eliminacji. Slavia Praga nie zwalnia tempa, w lidze czeskiej rozegrała dotychczas siedem spotkań i nie przegrała jeszcze żadnego meczu co świadczy że jest w bardzo dobrej formie, wygrała sześć spotkań i raz zremisowała.

Ta drużyna bardzo dobrze prezentuje się w linii defensywnej, do tej pory straciła zaledwie jednego gola, natomiast strzeliła tych bramek piętnaście. Zgromadziła już dziewiętnaście punktów, więc oczywiste jest, że pewnie zajmuje fotel lidera mając pięć punktów przewagi nad drugim Pilzno.

Dobrą formę Slavia Praga przeniosła na eliminacje Ligi Mistrzów, to że bardzo dobrze wygląda w defensywie to nie przypadek co pokazały mecze ligowe, no i pierwsze zwycięstwo w eliminacjach LM także z CFR Cluj które stworzyło sobie dziesięć sytuacji bramkowych, ale bez efektów. Gola na 0-1 straciło w 28. minucie spotkania, ale warto dodać, że w 79. minucie zaprzepaściło wielką szansę doprowadzenia do remisu, bowiem Omrani nie wykorzystał rzutu karnego.

Jak więc widać, rumuński zespół sam może sobie pluć w brodę, tym bardziej, że swój mecz rozgrywał przed własną publicznością, a na wyjeździe bardzo ciężko będzie w środę wywalczyć awans. Na pewno w rewanżu mimo zwycięstwa w pierwszym meczu Slavia Praga także na poważnie potraktuje swoje przeciwnika.

Jak wiadomo jest w bardzo dobrej formie, wygrywa w lidze, wygrała pierwszy mecz z Cluj, dlatego w tym meczu także spodziewam się zwycięstwa czeskiej drużyny, zwłaszcza że rewanż rozegra u siebie gdzie ostatnio w lidze spokojnie poradziła sobie z Bohemians 1905 4-0. Przeciwnik w tym meczu praktycznie nie istniał zwłaszcza w ofensywie, stworzył sobie zaledwie trzy sytuacje bramkowe przez 90 minut. Jak więc widać, kolejny dowód na to, że dobra defensywa Slavii to jest najmocniejszy punkt.

W poprzedniej rundzie Cluj wyeliminowało Celtic, na wyjeździe wygrało 4-3, u siebie zremisowało 1-1. W przeciwieństwie do mistrzów Szkocji, mistrz Czech lepiej wygląda w obronie. To klub który w odróżnieniu od Cluj (łączna wartość rynkowa 25,10 mln Euro) jest bogatszy na kwotę 40,60 mln Euro, a dwunastu piłkarzy reprezentuje swój kraj co przekłada się na doświadczenie. Cluj to niezły zespół, ale na jego nieszczęście Slavia wydaje się bardzo mocniejsza co zresztą udowodniła tydzień temu, na dodatek jest w bardzo dobrej formie.