Sobota z pucharem Anglii, czas na mecze 1/16 finału, przed nami wiele interesujących spotkań, do takich na pewno należy rywalizacja pomiędzy Southampton a Tottenhamem.

Typy Dnia – 25 stycznia (sobota)

Puchar Anglii: Southampton vs Tottenham. Typ i Analiza

Na St. Mary’s Stadium po cichu liczę na miłą niespodziankę ze strony Świętych którzy ostatnio bardzo dobrze prezentują się w ofensywie. Oglądając spotkania z ich udziałem ciężko się nudzić, bowiem bramek w nich nie brakuje.

To właśnie Koguty były ich ofiarą w nowy rok gdzie na St. Mary’s Stadium w ramach Premier League przegrały 0-1. Przypomnijmy, zwycięskiego gola dla Świętych strzelił Ings który jest bardzo ważnym piłkarzem dla Southampton. Zespół ten bardzo dobrze zaprezentował się tez na terenie Leicester gdzie wygrał 2-1. Trzeba przyznać z bardzo mocną drużyną co musiało Świętym dodać więcej pewności siebie.

Następnie na swoim boisku ulegli Wilkom 2-3 przegrywając moim zdaniem na własne życzenie, bo przecież do przerwy prowadzili 2-0. W drugiej połowie wystarczyło skupić się tylko i wyłącznie na defensywie, wtedy byłoby zwycięstwo, a tak skończyło się niepotrzebną porażką.

Nie zmienia to jednak faktu, że Święci grają ostatnio dobrze w piłkę i co najważniejsze strzelają gole. Dowód? w najnowszym meczu Premier League pokonali na wyjeździe Crystal Palace 2-0 gdzie na Selhurst Park pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. W porównaniu z poprzednim meczem w Londynie przede wszystkim dobrze spisywali się w obronie.

Moim zdaniem to dobry znak przed starciem z Tottenhamem, myślę, że można grać tu dość bezpiecznie na zwycięstwo Southampton z remisem po kursie 1.55 w STS. Podopieczni Jose Mourinho w dalszym ciągu nie zachwycają swoją grą, źle ustawiają się na boisku, brakuje im zgrania, pewności siebie, można by wymieniać więcej minusów w ich grze.

Ostatnie ich zwycięstwo nad Norwich 2-1 jest mało pocieszające, ponieważ Kanarki zajmują ostatnie miejsce w Premier League. Mimo to jak widać Koguty nie zachowały czystego konta bramkowego. Wcześniej bezbramkowo zremisowały z Watford. Warto dodać, że w 70. minucie Deeney zmarnował rzut karny. Ostatnio lepiej grają Święci, to im daję większe szanse na awans do 1/8 finału pucharu Anglii.