To będzie bardzo ważne spotkanie dla Club Brugge, w tym sezonie walczy o drugie z rzędu mistrzostwo Belgii. W najbliższy czwartek na wyjeździe podejmować będzie St. Liege z którym musi wygrać, jeżeli chce zachować szanse wywalczenia kolejnego mistrzostwa i oczywiście liczyć na wpadkę Genk który w ten sam dzień mierzyć będzie się z Anderlechtem.

Typy Dnia – 16 maja (czwartek)

Jupiler League: Goście walczą o mistrzostwo. Gospodarze przegrali cztery ostatnie mecze!

Jak więc widać, podobnie jak w LOTTO Ekstraklasie, końcówka sezonu w belgijskiej Jupiler League także zapowiada się bardzo ciekawie. Do rozegrania pozostały jeszcze tylko dwie kolejki i mimo to, że Club Brugge zajmuje drugie miejsce w grupie mistrzowskiej, ma szanse zakończyć sezon na najwyższym stopniu podium, bowiem do pierwszego Genk traci trzy punkty.

Oczywiście musi wygrać najbliższe spotkanie z St. Liege, nie może być inaczej. Patrząc na formę obu drużyn wydaje się, że większe szanse na zwycięstwo ma zespół Club Brugge który wygrał trzy ostatnie mecze, w tym w ostatniej kolejce przed własną publicznością z bardzo mocnym Genk 3-2, czyli z aktualnym liderem belgijskiej ekstraklasy.

To zwycięstwo musiało piłkarzom dodać więcej pewności siebie, w tym ostatnim spotkaniu gospodarze byli lepsi, mieli czternaście podejść, oddali sześć strzałów w światło bramki, natomiast Genk cztery i stworzył sobie zaledwie pięć sytuacji bramkowych, a trzeba jeszcze dodać, że w drugiej połowie na piętnaście minut przed końcem spotkania Club Brugge nie wykorzystał rzutu karnego, jak więc widać, zwycięstwo mogło być bardziej przekonujące.

Jak ten zespół prezentował się we wcześniejszych spotkaniach? między innymi na wyjeździe pokonał Gent 1-0 i przed własną publicznością ograł także Anderlecht 1-0. Jak widać, w trzech ostatnich meczach Club Brugge zgromadził dziewięć punktów. Wręcz przeciwnie, o wiele gorzej spisywał się St. Liege.

Cztery porażki z rzędu świadczą o bardzo słabej formie tej drużyny. Największym problemem gospodarzy jest formacja defensywna. Ich spadek formy zapoczątkował walczący o mistrzostwo Belgii Genk który na wyjeździe wygrał 3-1. W następnym meczu St. Liege na wyjeździe przegrał z Antwerp 1-2, Anderlechtem 1-2 i ostatnio na swoim boisku z Gent 2-3.

W kwietniu tego roku Club Brugge na swoim obiekcie pewnie wygrał z St. Liege 4-0. Jak będzie w czwartek na wyjeździe? także spodziewam się zwycięstwa tego zespołu, w końcu jest w zdecydowanie lepszej formie. Mimo to polecam zagrać podwójną szansę w kierunku gości, czyli x2, bo jest to jednak spotkanie wyjazdowe, więc różnie może być, chociaż większe szanse na zainkasowanie trzech punktów daję im, ale jak wiadomo, z podwójną szansą zawsze bezpieczniej.

Typ: X2

Poprzedni artykułBurnley – Arsenal – 12 maja (niedziela)
Następny artykułValladolid – Valencia – 18 maja (sobota)
Skuteczne i darmowe typy bukmacherskie dodawane przez znanych z forum bukmacherskie BetOnline Ekspertów. Wysoka skuteczność typów i analiz bukmacherskich. Typy z piłki nożnej, tenisa, siatkówki i sportów wirtualnych.