Środowe spotkanie pomiędzy Union Berlin a Mainz prawdopodobnie dostarczy kibicom dużo emocji. Obie ekipy walczą o utrzymanie, jednak w gorszej sytuacji są piłkarze Mainz którzy mają tylko trzy punkty więcej od szesnastego Dusseldorf które z pewnością chciałoby uniknąć spotkań barażowych o utrzymanie się w Bundeslidze.

Typy Dnia – 27 maja (środa)

Union Berlin vs Mainz. Typ i Analiza

Piłkarzom Mainz także to grozi, czyli niepewna przyszłość w Bundeslidze, a niewykluczone że po tej kolejce ich sytuacja w tabeli się pogorszy. Wydawać by się mogło, że przeciwnika zbyt wymagającego nie mają który po wznowieniu rozgrywek przegrał dwa mecze z rzędu.

Nic bardziej mylnego, pamiętacie ostatni bezpośredni mecz pomiędzy Union Berlin a Mainz? no właśnie. Na Opel Arena to właśnie piłkarze z Berlina zwyciężyli 3-2 co pokazuje, że do najsłabszych drużyn w ekstraklasie niemieckiej nie należą.

Mimo że w sumie przegrali cztery mecze z rzędu nie można skazywać ich na porażkę, zwłaszcza że środowe spotkanie rozgrywać będą na swoim terenie gdzie w połowie maja przegrali z Bayernem Monachium 0-2.

Jednak trzeba przyznać, że to nie był spacerek dla mistrzów Niemiec którzy na pierwszego gola czekali do czterdziestej minuty, a zwycięstwo przypieczętowali w ostatnich minutach meczu. Jednak zawodnicy z Berlina zdołali oddać dziesięć strzałów w światło bramki Bayernu, a to o czymś świadczy prawda? no właśnie.

Na tle tak mocnego przeciwnika zawsze gra się bardzo ciężko, jednak Union Berlin nie wyglądał na drużynę bezradną że tak powiem. Co prawda na bezradnych wyglądali ostatnio w Derbach Berlina gdzie na Olympiastadion przegrali z Herthą 0-4. Jednak w moim odczuciu Stara Dama zaprezentowała się lepiej niż Bawarczycy i stąd odniosła tak wysokie zwycięstwo.

Na szczęście Mainz do najlepszych drużyn nie należy co powinien w środę wykorzystać beniaminek i się przełamać. Po bardzo długiej przerwie przez wirusa goście na początek zremisowali z FC Koeln 2-2 i ostatnio absolutnie nie popisali się w rywalizacji z RB Lipsk gdzie u siebie wysoko przegrali aż 0-5. Obrona Mainz praktycznie nie istnieje.

Warto podkreślić, że dotychczas w Bundeslidze z wszystkich drużyn stracili najwięcej bramek, dokładnie aż sześćdziesiąt! Pod tym względem piłkarze z Berlina prezentują się znacznie lepiej, do tej pory stracili czterdzieści siedem goli. Moim zdaniem są lepszą drużyną co już w tym sezonie udowodnili na Opel Arena i niewykluczone że w najbliższą środę także odniosą sukces w postaci zwycięstwa.